کروم و فایرفاکس از این پس در مورد پروتکل‌های ناامن HTTP هشدار خواهند داد - حذب نجات

حذب نجات
ورود شما به حذب نجات را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

تبلیغاتکروم و فایرفاکس از این پس در مورد پروتکل‌های ناامن HTTP هشدار خواهند داد • تکنولوژی کاپ

 

 

 • کروم و فایرفاکس از این پس در مورد پروتکل‌های ناامن HTTP هشدار خواهند داد • تکنولوژی کاپ
  کروم و فایرفاکس از این پس در مورد پروتکل‌های ناامن HTTP هشدار خواهند داد
  بلیط قطار

  گوگل و موزیلا از این پس در مورد وب‌سایت‌هایی که در معرض خطر هک شدن هستند، به شما هشدار خواهند داد. با به روز رسانی مرورگرهای خود به نسخه‌های ۵۶ گوگل کروم و ۵۱ موزیلا فایرفاکس، هنگام ارسال اطلاعات حساس در پروتکل‌های نا امن HTTP، اخطاری را دریافت خواهید کرد. قبلاً در گذشته نیز با هشدارهایی از این دست مواجه می‌شدیم، اما اکنون این قابلیت امنیتی از حالت آزمایشی (Beta) به حالت پایدار (Stable) در آمده است.

  بیشتر بخوانید:

  مرورگر موزیلا فایرفاکس، هنگامی که در حال گشت و گذار در وب‌سایتی هستید که از شما رمز عبورتان را می‌خواهد، یک قفل خاکستری رنگ با یک خط مورب به رنگ قرمز را بر روی آن در آدرس بار به نمایش در خواهد آورد. نسخه‌های قدیمی‌تر این مرورگر، چنین ویژگی را نداشتند و تنها هنگام مشاهده از یک وب‌سایت با پروتکل HTTPS امن، آیکون قفل سبز رنگی را نشان می‌دادند.

  کروم نیز در گذشته فقط وب‌سایت‌های با پروتکل HTTPS امن را با یک آیکون قفل به رنگ سبز و عبارت امن (Secure) نشان می‌داد و صفحات نا امن یک آیکون اطلاعات (Info) داشتند که اکنون با این به روز رسانی اخیر، توسط عبارت «نا امن» (Not secure) نیز همراهی خواهد شد.

  مهندسان گوگل می‌گویند که کاربران فقدان نشان ایمن را به عنوان یک هشدار تلقی نمی‌کنند. کروم اخطار مذکور را تنها هنگامی که یک وب‌سایت از شما درخواست رمز عبور می‌کند، نشان نمی‌دهد، بلکه در سایر مواقع حساس‌تر نیز، از جمله زمانی که صفحه‌ای اطلاعات کارت اعتباری را از شما می‌خواهد، با این هشدار روبرو خواهید شد.

  خانم امیلی شکتر (Emily Schechter)، مهندس امنیتی گوگل کروم گفته است که برنامه‌ی نخست آن‌ها، علامت گذاری تمام صفحات HTTP به عنوان نا امن می‌باشد، سپس برنامه‌ی بعدی، تغییر آیکون نشان دهنده‌ی نا امن بودن این صفحات به مثلی قرمز رنگ می‌باشد؛ نشانی که در حال حاضر برای پروتکل‌های HTTPS خراب استفاده می‌شود.


تاريخ : شنبه ٩ بهمن ،۱۳٩٥ ساعت: ۱۱:٥۳ ‎ب.ظ ا نویسنده : میس حسنا ا نظرات ()
تگ ها :


امکانات وب